Hozzászólások | Szólj hozzá! | Rovatok és keresés
eszpee cikke a Blog rovatból, 2006. január 7. szombat, 09:53 | 8 hozzászólás
Kivételesen a lehető legpozitívabb értelemben használjuk a szót. Olaszországban egy 78 éves néni beperelte Silvio Berlusconit, mert az nem tartotta be öt évvel ezelőtti választási igéretét. A taktika naívan szép: ha komolyan gondolta az akkoriakat, akkor megszegte a "szerződést a néppel", ha nem, akkor csak nem szavazzák meg újra áprilisban.
(Forrás: Fark)
(#)
, 2006. január 7. szombat, 11:52"failing to fulfil a promise to the public" - ezek szerint ez 'offence under the italian penal code'. a legjobban azért ez tetszett: 'asked whether she would still vote for him, severini told the newspaper: "if he gives me my 500 euros, then yes."' - értsd: ki ajánl többet, indulhat a licit.
(#)
, 2006. január 7. szombat, 13:40Többször gondolkodtam már azon, hogy kellene valami olyan törvény nálunk is, amelyik minden évben kötelezővé tenné, hogy az előző választást megnyert alakulat kormányfője felálljon a parlamentben, pontról pontra végigmenjen a választási ígéretein, és beszámoljon az állásukról.
Nem a dolog demagógiája érdekel, mert nyilván a helyzet időközben változik. Viszont egy ilyen kötelező szembesülés az ígéretekkel mégis tetszene.
(#)
, 2006. január 7. szombat, 13:44ses, ezt civil oldalról meg lehet csinálni, sőt, csak úgy lehet szerintem. egy site, ahol a közösség gyűjti az igéreteket, pontos forrással, "lejárati határidővel", stb.
az igeret.hu még szabad. :)
(#)
, 2006. január 7. szombat, 13:47én pesszimistább vagyok: szerintem elvileg ugyan igen, de a gyakorlatban nem lehet megcsinálni, pláne nálunk és most, hiszen idehaza gyakorlatilag nincs pártatlan civil közösség - vagy legalábbis nincsen hangja. pont azért javaslok törvényt, mert ismerve a saját lustaságomat, én sem fogom megcsinálni civil alapon :)
(#)
, 2006. január 7. szombat, 13:52a pártatlanságot kezelni lehet a kötelező forrásfeltüntetésekkel és önkéntes moderátorokkal - de persze, nekem is csak a szám nagy, én se fogom megcsinálni.
(#)
, 2006. január 8. vasárnap, 13:01Arravaló az ellenzék, hogy számonkérje az ígéreteket. És ez be is szokott következni. A hangsúlyt nem a számonkérhetőségre kellene helyezni, hanem a mulasztás szankcionálására. Persze erre is van implicit megoldás: legközelebb másra kell szavazni... Persze ha van kire, mire.
(#)
, 2006. január 8. vasárnap, 13:28Pepito,
elvben igazad van; de énnekem az nem tetszik, hogy a "tárgyilagos számonkérés" jelenleg Magyarországon kötelezően úgy kezdődik, hogy "A luxusbaloldal..." - csak azért, mert a pártmarketing így írja elő. (Nem hiszem, hogy ez oldalfüggő: fordított berendezkedés esetén nyilván "A szélkakas..." lenne az obligát kezdés.)
Szóval ami nálunk "ellenzéki magatartás" néven általában, viszonylag kurzusfüggetlenül megfigyelhető, az nem az, amire én a törvényt hoznám :)
(#)
, 2006. január 8. vasárnap, 16:43re: Ses 2.
Amit igényelsz, az részben megvalósulni látszik. Angliában. Charter-nek hívják.
http://www.walesoffice.gov.uk/charter_e.html
ez csak egy jelzés, hogy mi lehet. de sok angol kormányzati webhelyen láthatod az éves feladatokat és a 3 havi beszámolót a teljesítésről. Sajnos nálunk mindenki csak átszervezni akarja a kormányzatot, vagy elbocsátani az embereket.
» Filmek
» Könyvek
» Éttermek - térképpel!
» Receptek
» Mobil videók
A Kispad-feednek most
olvasója van. Szeretnél közéjük tartozni? Ezen az oldalon mindent elmagyarázunk.
Az oldal tetejére | Szerzők, tudnivalók, feedek | sesblog és Kispad © 2003-2010 ervin, eszpee, stsmork