Hozzászólások | Szólj hozzá! | Rovatok és keresés
eszpee cikke a Blog rovatból, 2006. szeptember 12. kedd, 10:30 | 6 hozzászólás
Valószínűleg sokan ismeritek Stanley Milgram azóta már evidenciaként kezelt "mindenki elérhető hat ismerősön át" kisérletét - ha máshonnan nem, hát Kevin Bacon kapcsán nálunk is olvashattatok róla. Erre most kiderül, hogy az egészben van egy apró csúsztatás: az eredeti kisérlet leveleinek 95 százaléka soha nem jutott el a címzetthez, a hat lépéses konklúziót Milgram a célba ért öt százalékra alapozta. Túl szép volt, hogy igaz legyen.
, 2006. szeptember 12. kedd, 10:33 (#)
Na tessék, máris korrigálni vagyok kénytelen magam, már a Kevin Baconös posthoz is hozzászólt methan, lényegében leírva a fenti cikk lényegét.
http://kispad.hu/muvhaz/200604/hat-lepesre-kevin-bacontol.html#c8
(#)
, 2006. szeptember 12. kedd, 12:37akár csúsztatás akár nem, ha nem is az egész világ és mindenki... DE! a fejlett országokban, az internetes korosztályok hat, öt, négy sarkon/ismerösön keresztül igenis elérhetök: LinkedIN, OpenBC, IwIw és számtalan más Network erre bizonyíték
üdv
Béla
(#)
, 2006. szeptember 12. kedd, 22:08nem vagyok benne biztos, de nem Lovasznak volt errol egy tetele, ami talan 7-re igazolja ezt? vagy egy olyan tetele aminek kovetkezmenye ez?
(#)
, 2006. szeptember 13. szerda, 13:02Lovászinak volt, de nem tudta bizonyítani, mivel gyakorlatilag lehetetlen bizonyítani. De valószínüleg igaz a tétel.
(#)
, 2006. szeptember 14. csütörtök, 12:27(ez egyébként világos volt akkor is, amikor a wiw-en próbálgattam találomra. több alkalommal sikerült olyan embert találni, aki csak 7-8 ugrással lett volna elérhető.)
(#)
, 2006. szeptember 15. péntek, 22:47eszpee, nem az én érdemem, egyszerűen csak korábban olvastam a hölgy cikkét ( http://www.judithkleinfeld.com/ ), mint a bbc. erre a cikkre egyébként a belinkelt hír is hivatkozhatna, ha korrekt lenne: csak hát akkor rögtön világos lenne, hogy a nagy felfedezés korántsem breaking news (nem mellesleg téged sem vezetett volna félre: "erre most kiderül"). egészen pontosan a psychology today 2001/5-6 számában jelent meg. több, mint 5 éves.
még valami a bbc cikkéről: "95 or 97 letters out of 100 never reached their target" jegyzi meg kleinfeld a bbc szerint, holott ha már diszkreditálás, legyen kövér: a milgram-féle kísérletben szó nem volt 100 db levélről, csak 60-ról. kissé hihetetlen, hogy éppen kleinfeld ne tudná a pontos számot, úgyhogy vannak kétségeim, így hangzott-e ez el tőle.
visszatérve magára a kísérletre: ebből a 60-ból ért célba 3. igen, 3 db. és igen, 60-ból. csinos kis reprezentatív minta. (mire a milgramista visszavág: várjuk ki a végét, a kísérlet még folyik... ja, ez a 3-a-60-ból 1967-ben volt. hehe.) mit gondoljak ezekután a belinkelt kommentben megidézett szerzőről, aki képes volt 2003-ban megjelent könyvében erre a kísérletre mint origóra, szentírásra és csodálatos tudományos eredményre hivatkozni.
» Filmek
» Könyvek
» Éttermek - térképpel!
» Receptek
» Mobil videók
A Kispad-feednek most
olvasója van. Szeretnél közéjük tartozni? Ezen az oldalon mindent elmagyarázunk.
Az oldal tetejére | Szerzők, tudnivalók, feedek | sesblog és Kispad © 2003-2010 ervin, eszpee, stsmork