Hozzászólások | Szólj hozzá! | Rovatok és keresés
eszpee cikke a Hátizsák rovatból, 2007. július 9. hétfő, 17:38 | 8 hozzászólás
Egy 1931-es Nógrádverőce - München - Nógrádverőce biciklitúra naplóját gépeli újra a lelkes unoka, majd augusztusban ő is bejárja az útvonalat. Gyönyörű, ilyenek vannak benne, hogy:
Az út mellett mindenütt cseresznyefák. Mivel érik a cseresznye, a sváb atyafiak nagyon vigyáznak rá. Ezt azonban nem mindenki tudja és nagyon sok kerékpárost láttunk, akiket körülvettek a „csőszök”és az elfogyasztott cseresznyének sokszoros árát hajtatták be rajtuk, vagy gépét tolták el, míg azok a fán voltak. Legjobb volt azonban, amikor már messziről veszekedést hallottunk, és amikor közelebb értünk láttuk, hogy egy vékonydongájú zsidó és felesége veszekednek idősebb gazdával, aki 1-1 pengőt akart behajtani a tettenérteken – mert hogy ettek a tiltott fának gyümölcséből. A zsidó mikor elhaladunk mellettük, könyörögve kiabált utánunk: Uraim! Küldjenek csendőrt! Ez az ember inzultált bennünket!
Mindazonáltal jó szívű emberek ezek is, mert amint látta a gazda, hogy milyen jót nevetünk a tettenérteken, letört egy szép ágat, ami tele volt cseresznyével és nekünk adta.
Én azonnal rákattantam, korszellem és bringatörténelem első kézből, zseniális.
(#)
, 2007. július 12. csütörtök, 12:14Hát ez tiszta antiszemitizmus! A zsidótól egy pengőt követel, a biciklistának meg ingyen adja a cseresznyét!
(#)
, 2007. július 12. csütörtök, 20:43Bár kicsit aggódtam a cseresznyés történet miatt, nem akartam átírni illetve kihagyni. Remélem ezt senki sem tekinti bántónak. Fontos az is, hogy mindez 1931-ben került papírra.
Tamás
, 2007. július 12. csütörtök, 20:59 (#)
Üdv itt TomM! Szerintem jól tetted, hogy nem írtad át, vagy hagytad ki, nagyon jól jellemzi a korszellemet, és nem csökkenti sem az írás, sem a túra értékét.
(#)
, 2007. július 12. csütörtök, 21:00Na ezt végképp nem értem, miért fontos, hogy 1931-ben történt. Akkor még nem találták fel az antiszemitizmust?
, 2007. július 13. péntek, 03:47 (#)
Nyelvész, akkoriban még előttünk állt egy holokauszt meg egy az előbbinél nagyobb világháború. A boldog békeidőkben sokkal ártatlanabbnak tűnt minden, ez a fajta antiszemitizmus a mindennapi élet elfogadott része lehetett.
(#)
, 2007. július 13. péntek, 09:30nyelv-ész, tekintsd ezt kordokumentumnak (mint ahogy az is). ez volt akkoriban, ezen 70 év múlva kiakadni kár.
(#)
, 2007. július 13. péntek, 10:03Távol áll tőlem a kiakadás, csak provokatív megjegyzés volt :)
Egyébként ahol én lakom, ott szintén állnak az utcán cseresznyefák, de senkinek eszébe nem jutna, hogy a fáról cseresznyét szedőket elűzze, vagy pláne pénzt kérjen érte. Az utcai gyümölcsfa termése mindenkié; aki magának akar termelni, az a kertjében ültet cseresznyefát.
(#)
, 2010. április 5. hétfő, 16:30Sziasztok!
A "2000 km kerékpáron" blogunk elköltözött a http://www.gepszem.hu/moro címre, ahol változatlan formában olvasható.
Minden kedves olvasónknak jó szórakozást kívánunk hozzá!
üdv, Fredo
» Filmek
» Könyvek
» Éttermek - térképpel!
» Receptek
» Mobil videók
A Kispad-feednek most
olvasója van. Szeretnél közéjük tartozni? Ezen az oldalon mindent elmagyarázunk.
Az oldal tetejére | Szerzők, tudnivalók, feedek | sesblog és Kispad © 2003-2010 ervin, eszpee, stsmork