Hozzászólások | Szólj hozzá! | Rovatok és keresés
ervin cikke a Művház rovatból, 2008. július 24. csütörtök, 09:59 | 19 hozzászólás
Ugyan a film csak ma nyit a mozikban, viszont valami rejtélyes kapcsolaton keresztül meghívást kaptunk egy tegnapi ingyenvetítésre, amit nem egészen értek még most sem, mindenesetre elmentünk, és kiderült, hogy nem átverés.
A film gyönyörű negyedórával indul, amelyben hálát adhatunk a modern technológiának, amiért ilyen technikai megoldásokat tesz lehetővé az animációs iparágban. Elképesztő, tényleg.
Innen aztán kényelmes, egyenes, nem túl meredek lejtő vezet a semmitmondó, politikailag korrekt, túl hosszúra nyújtott, bármiféle eseménytől és a legkisebb problémától is visszariadó középszerűségig. Enyhén ironikus, hogy pont a Walt Disney figyelmeztet bennünket a fogyasztói társadalom veszélyeire, viszont cserébe legalább megnyugtatják a kövér amerikaiakat, hogy ők is lehetnek pozitív hősök.
Értékelés (0-7): 3. A végeredményt a pixaros kreatívok szokás szerint zseniális sziporkái sem mentik meg. Sajnos. Ha már rajzfilm, akkor inkább menjetek a Kung Fu Pandára - tényleg, írnom kéne arról is.
(Kép eredetije: Disney)
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 10:52Végre egy értelmes kritika. Ez a film nekem se nagyon tetszett. Egyszerűen nem értem azt a hype-ot ami körül veszi az egészet...
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 10:55Ti is az Arénában voltatok este 8-kor? Szkenneltem a népet, de nem láttam senki ismerőst (mondjuk nem találkoztunk még, csoda lett volna ha felismerlek). :) Azt (egyelőre) én se tudom, hogy ki és miért hívott meg - tényleg rejtélyes.
Ami a filmet illeti, bennem is előjött a "na, ebből is hollywoodi film lett" fíling, és ezt sajnos nem nyomta el a vége felé semmi, bár azért nem éreztem szerencsére semmi szirupos lezárást sem. A grafika hihetetlenül jó, és az is, hogy ennek ellenére nem ezen volt a hangsúly. A valódi (színészes, Földes) bevágások is nagyon jól illeszkedtek bele.
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 11:47ervin: meglehetosen kisebbsegben vagy ezzel a velemennyel, mind a kozonseg (lasd: imdb), mind a kritikusok (lasd: rotten tomatoes) koreben, nem mintha barmi gond lenne ezzel, v azt jelentene, h a magad szempontjabol nem lehet igazad, csak az olvasok kedveert mondom, nehogy elhamarkodottan arra a kovetkeztetesre jussanak, h nem erdemes megnezni a filmet, mert "a kispadon megirtak, h rossz".
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 12:19@wice A Plastikon pont ez játszódik le,mert Józsi leírta,hogy jó és mivel ő a trendsetter ezért minden olvasója és hívője rohant a moziba. Az,hogy ervin ilyennek látta a filmet,ez van. El kell fogadni. Mondom,nekem se tetszett. A grafika szep,de ennyi. Semmi extra.
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 12:24bodzasfanta: es? mondom, nincs ezzel semmi gond, csak remelem, nem egy db velemeny alapjan fogjak eldonteni a kispad-olvasok, h megnezik-e v sem.
, 2008. július 24. csütörtök, 12:40 (#)
András, igen. Lehet, hogy a bloggereket célozták? :)
, 2008. július 24. csütörtök, 12:44 (#)
wice, sőt: én még egy kifejezetten "ellenstratégiát" is vihetőnek érzek - "na, ha ez lehúzta, akkor tuti jó a film, megyek, megnézem". :)
van legalább két ismerősöm, akiknél - zenében - fel is merném ezt vállalni.
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 12:45bodzasfanta: mellesleg nem attol lesz "ertelmes" egy kritika, h a benne megfogalmazott velemeny egyezik a tieddel. erdemes megnezni pl az imdb wall-e forumat, a topikok ketharmada arrol szol, h "OMG, hogy lehet ez a szar film negyedik (otodik, hetedik, huszonkettedik) a top250-ben???? az emberek nem tudnak ertelmesen pontozni!!!111!!!tizenegy!", merthogy szegenyek azt hiszik, h muszaj mindenkinek egyetertenie veluk egy dolog szubjektiv megiteleseben, mert aki nem ert veluk egyet, az hulye.
egy kritika lehet ugy is "ertelmes", h nem egyezik a te velemenyeddel, es lehet ugy is "ertelmetlen", ha egyezik. ha vki azt irna pl a blade runnerrol, h "kurvajo a film, hanszolo lovoldozi a droidokat, nagyon durva", akkor hiaba imadom a filmet, es hiaba egyezik ebben a velemenyunk az idezet elkovetojevel, ez a "kritika" maga attol meg totalis ostobasag.
mellesleg ervin kritikaja nem tobb az o szemelyes, szubjektiv velemenyenek kifejtesenel. idezek: "semmitmondó, politikailag korrekt, túl hosszúra nyújtott, bármiféle eseménytől és a legkisebb problémától is visszariadó középszerűség". ebbol semmi mas nem derul ki, mint az, h _neki_ nem mondott semmit a film, _o_ nem szereti a politikai korrektseget, es ezt vhogy sikerult belelatnia a filmbe, _az o szamara_ tul vontatott es kozepszeru. semmi indoklas, semmi pelda, nem derul ki, mitol "politikailag korrekt" a film, ill h ha igen, mi ezzel a baj. egyszeruen szubjektiv jelzok halmaza, megfejelve az "ironikus, hogy pont az XY nagyvallalat figyelmeztet bennünket a fogyasztói társadalom veszélyeire" szoveg egyik valtozataval, ami a kozhelyessegen tul meg egy szokasos fals erv, konkretan a "Tu quoque" (http://en.wikipedia.org/wiki/Tu_quoque). ez a cikk nem kritika, hanem szubjektiv fanyalgas.
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 12:49jó
, 2008. július 24. csütörtök, 12:52 (#)
wice,
"mellesleg ervin kritikaja nem tobb az o szemelyes, szubjektiv velemenyenek kifejtesenel."
így van.
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 13:46Benny Lava: igen, kicsit tulmagyaraztam.
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 15:43Szerintem a Pixar hozta a tõle várt formát.
Egy Pixar filmre nem azért ül be az ember, hogy mélyenszántó gondolatokkal teli drámát lásson, hanem, hogy szájtátva nézze, hogy hol tart a számítógépes animáció. Ezt meg is kapjuk, és biztos sokan vannak akiket még el is szórakoztat a film. A 12 év alatti Disney célközönséget biztosan.
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 16:15Ráadásul elég buta hype veszi körül az "E.T.-ihlette robothőst" (pesti est, jó, OK arra is hasonlíthat), szóval azért legalább minden tizedik marketingcikkben megemlíthetnék már a szempillájával pillangóként verdeső Johhny Five-ot is, ha már ennyire nyomatják és ennyit írnak róla.
De amúgy még nem láttam, csak szemet szúrt a dolog (amikor hetekkel ezelőtt reklámozták figurákkal a moziban, akkor azt hittem, hogy egy újabb Rövidzárlat-filmet harangoznak befelé :) )
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 16:16(én meg megtanulhatnék írni, szóval Johnny Five, bocs)
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 21:43Akinek a film második fele nem jön be az már túlságosan felnőtt. A kis takarító robot Mo vagy a hibásan működő robotok meg ahogy walle ott bénázik. Ugyanolyan varázsa van mint a film elejének. Nyilván bele lehetne kötni egy robot miért hunyorog a szélben vagy takarja az "arca" elé a kezét ahogy EVE tette még a földön a mellesleg dícsért első felében a filmnek. Aki ezeket nézi az már régen rossz. Ennek a filmnek nem ez a lényege. Nagy jelenet pont a végén van a szeméttárolóban a hajón. Ha csak a grafikát meg a látványt nézzük és a többit leszarjuk akkor bele lehet kötni mindenbe. A kritizálók bizonyára annak is utána jártak, hogy az emberek nem azért ilyen egyszerűek a robotokhoz képest mert lusták voltak megrajzolni hanem direkt így ábrázolják a jövő embereit akik élete már a robotoktól függ. Ezekkel mind érzékeltetni akartak valamit. Aki ezeket nem fogja az az egész filmet nem érti meg és akkor csinál olyat, hogy lepontozza. Az imdb-s magas pontszám itt nem hype. Ez a film megérdemli ezt a helyezést. A pandát magasról veri azt a filmet a szinkronszínészek mentették meg számomra. Na persze nem a magyar szinkronhangok mert az nevetséges lett.
(#)
, 2008. július 24. csütörtök, 22:12es azt se felejtsuk el hogy a filmnek apu mellett a kis jancsikat is szorakoztatnia kellett, szoval a cselekmeny nem lehet heideggeri melysegekkel teli.
(#)
, 2008. július 28. hétfő, 19:48azt akartam beírni amit wice, hogy miért pont ez "végre egy értelmes kritika", csak mert egyezik a te véleményeddel? De látom Wice megénekelte hosszabban
(#)
, 2008. július 29. kedd, 12:18pénteken láttam, de ma már nem tudnék kritikát írni róla, mert egyszerűen nem emlékszem a filmre részleteiben, csupán egy homályos feelingem van, hogy nem kötött le (a macintosh start-up sound határozottan megvan belőle, hogy moziban is utálatos hang, nemcsak IRL)
» Filmek
» Könyvek
» Éttermek - térképpel!
» Receptek
» Mobil videók
A Kispad-feednek most
olvasója van. Szeretnél közéjük tartozni? Ezen az oldalon mindent elmagyarázunk.
Az oldal tetejére | Szerzők, tudnivalók, feedek | sesblog és Kispad © 2003-2010 ervin, eszpee, stsmork