Hozzászólások | Szólj hozzá! | Rovatok és keresés
ervin cikke a Rádió rovatból, 2008. december 31. szerda, 08:31 | 4 hozzászólás
A tegnapi szomorka után ma valamivel vidámabb zenék jönnek, bár a fütyörészős-dúdolós hozzáállás miatt ezekkel sem igazán lehet plafont szaggatni. A vége felé azért akad egy-két szám, amelyek vész esetén még a táncparketten is elsüthetők.
Kispad 2008 - Pékinas mix (.mp3, 49 perc, 67,3 MB)
Scissor Sisters: It can't come quickly enough (szöveg)
Az Odeon videotékába érkezve elkapott a sokak által ismert érzés: egészen addig pontosan tudtam, mit szeretnék kivenni, belépve viszont halvány fogalmam sem volt róla. Ám pont a kínos felismerés pillanatában kezdődött ez a szám, és azonnal mémesült bennem. Óvatosságra intő megjegyzés: mivel ezt a számot ösztönösen fejhangon dúdolja az ember, különösen kínos lehet, ha az éneklésén kapják, még akkor is, ha nem derül ki, hogy kikből áll az együttes.
MGMT: Electric feel (szöveg)
A fotoblogomon kommentező holland srác zenés diavetítésében találtam ezt a számot, és azonnal le kellett vadászni. A zenetörténet talán egyetlen dala, amelynek szövegében elektromos angolna is szerepel.
Jaki Graham: Ain't nobody (szöveg)
Ezt a számot Chaka Khantól kéne bemutatni, de annak örömére, hogy sikerült megtalálnom az első olyan feldogozást, ami nem kínos, jöjjön ez a brit verzió. Egyébként a Breakin' című film betétdala volt az eredeti változat, amit Quincy Jones hiába kért el Michael Jackson Thriller című legendás lemezére, a szerző inkább Chaka Khannak adta oda.
Jango: City of the 2nd chance
Tuti, hogy ez a szám azért költözött be a fejembe (és azért kergettem a dúdolásával félőrületbe szegény Kingát), mert az egyik nagy álmom kísérőzenéje: venni egy kocsit, aztán vagy egy évig csak keresztbe-kasul menni vele Amerika belső, általam még nem látott részein.
LGT: Holnap (szöveg)
Akkora zenekarnak tartom az LGT-t, hogy szinte kínosan érzem magam, amiért Presser későbbi szólólemezeit meg se tudom hallgatni. Ahogy pedig a "holnap" szót éneklik, az a világ egyik legjobb refrénkezdése. Ever.
Andy Caldwell: Warrior (szöveg)
Naked Music válogatásokon találkoztam a nevével, aztán beleszaladtam a szólólemezébe, azon ebbe a dalba, feltettem a mobilomra, és ennek köszönhetően hetekig kimért ritmusban gyalogoltam haza a vasútállomásról.
Ralph Myerz and the Jack Herren Band: Bergen
Magamtól nem találtam volna ki, hogy norvég együttesről van szó, pedig sok hasonló skandináv zenéhez van szerencsém. Ja, és a géphanggal nekem gyakorlatilag mindent el lehet adni. Kínos, én sem találok rá magyarázatot, de ez a helyzet. Egyébként egy étteremben kellett megkérdeznem, hogy mi ez a szám, a pincérnőt kicsit zavarta is, hogy lelkesebb voltam iránta, mint a kaja iránt.
Seal: The right life (szöveg)
Seal sok számában van egy rafinált kis átvezetés (nem tudom, magyarul mi a korrekt zenei neve, angolul bridge-nek hívják), ami sokszor jobban tetszik, mint maga a dal. Itt meg ráadásul géphangon vokáloznak, és a géphang rám gyakorolt hatásáról eggyel feljebb már vallomást tettem.
Beverley Knight: Greatest day (szöveg)
Angol popdíva későbbi száma a klasszikus diszkóiskola jegyében, valami rádióállomás fertőzött meg vele, azt hiszem.
C J Lewis: R to the A (szöveg)
A jamaikai angol szabályoz! A reggaezenét ugyan néhány perc után megunom, viszont a pop elmegy, a dialektust meg imádom. Bulikon játszottam ezt a számot, jó régen és jó sokszor, mígnem rejtélyes okból megint előkerült. Feltétlenül nézzétek meg a szöveget: elsőre nemhogy megérteni, de még követni is nehéz, ami persze nem gond, hiszen énekelni jó eséllyel úgyis csak a refrént fogjátok tudni.
KFT: Szeretem a percet
A KFT-nek van egy lemeze, amelyik csak félig KFT-lemez: felerészben ugyanis Mohai Tamás lemeze, aki az időközben elbuddhuló Laárt helyettesítette átmenetileg. Mohai eléggé zseniszerű figura, mármint szerintem, és lényegében tök mindegy, hogy milyen stílusban és kinek ír zenét: az Eastnek, a saját Faxninak vagy éppen a KFT-nek. A ripők hangjához illő szövegeiről meg talán elég annyit mondanom, hogy ő írta a Fájdalommentes füllyukasztás című számot is.
És még nincs vége! Ha esetleg annak idején még nem voltál velünk, vagy már elfelejtetted őket, itt vannak a régebbi mixeink, szépen csokorba szedve:
2004: Blumi - 1 | 2 | 3 | 4 | 5
2005: spityu zu - 1
2006: eszpee - 1 | 2 | 3
2006: ervin - 1 | 2 | 3
(#)
, 2008. december 31. szerda, 09:30Köszönjük! :)
(#)
, 2008. december 31. szerda, 12:46Egyrészt köszönet. Másrészt a slágereket a fűszeresinas fütyüli, nem?
, 2008. december 31. szerda, 12:59 (#)
Kelt, nem, nem fogok harmadik mixet csinálni. :) Egyébként ezt a verziót én még nem hallottam, ellentétben Trofimov iménti suszterinasával, amit a másik mixhez kommentezett be.
(#)
, 2008. december 31. szerda, 14:53pár hete, amikor a Last.fm elkészítette a top2008-at (http://www.last.fm/bestof/2008) a hallgatott trackek alapján, akkor bután néztem, hogy MGMT, az vajon mi, azóta ez az első hely, ahol megint felbukkan, mostmár akkor bele is hallgatok. Köszi!
» Filmek
» Könyvek
» Éttermek - térképpel!
» Receptek
» Mobil videók
A Kispad-feednek most
olvasója van. Szeretnél közéjük tartozni? Ezen az oldalon mindent elmagyarázunk.
Az oldal tetejére | Szerzők, tudnivalók, feedek | sesblog és Kispad © 2003-2010 ervin, eszpee, stsmork