Hozzászólások | Szólj hozzá! | Rovatok és keresés
eszpee cikke a Torokgeek rovatból, 2005. május 11. szerda, 21:01 | 8 hozzászólás
Talán sosem linkeltünk még ennyire a sesblog olvasótáborától távoli tartalmat, de muszáj megosztanom ezt a cikket, hátha másnak is csak most, esetemben egy évtized után esik le, hogy miért nem felesleges bürokrácia a Hungarian notation. A többiektől elnézést kérek.
(#)
, 2005. május 11. szerda, 22:52uramisten... :)
(#)
, 2005. május 12. csütörtök, 00:51szép hosszú programozástörténelmi és aktuális hasznos tanácsok iromány :)
(#)
, 2005. május 12. csütörtök, 07:08Joel erősen mértékadó a szakmában.
(#)
, 2005. május 12. csütörtök, 08:31Jaja, más írta volna, nem biztos, hogy végigolvasom. :)
(#)
, 2005. május 12. csütörtök, 10:58Amit a magyar jelölésről ír, abban nagyon igaza van (persze másban is), több helyen is a félreértelmezett változattal találkoztam és tanítani is így tanítják, már ahol megemlítik. Más kérdés, hogy OOP esetén másképp oldjuk meg ezt a problémát.
(#)
, 2005. május 12. csütörtök, 21:04Nagyon tetszett! Bár már jó ideje nem programozok, mindig megdobogtatja a szívem némi ezzel kapcsolatos okosság. :-)
(#)
, 2005. május 12. csütörtök, 23:07Persze, igaza van, a magyar jelölésrendszer hasznos lehet, főleg ha nem viszik túlzásba, mert az olyan kriptikus nevekhez vezet, mint "mbtocs" vagy "SFromUs", csak hogy ne menjek túl messzire példákért. Mindig az jut eszembe, amikor ilyen kódot látok, hogy nagyapáink programoztak így, és milyen jó, hogy az objektum orientált programozást kitalálták, de ezt a gondolatot Ali már elhappolta előlem.
Észrevettétek hogy vannak kint magyar nyelvre fordított cikkek is? Az egyiket elkeztem olvasni és az volt az első gondolatom, hogy jé, ilyen sokat fejlődött a gépi fordítás? Érződött a szövegen, hogy mechanikusan fordították, mégsem volt annyira suta, mint amilyenek a gépi fordítások lenni szoktak. Aztán tovább olvastam és dikerült, hogy a hiba nem a fordítószoftverben van :-) Egyébként a fordítások nem rosszak, de pont az az egy cikk első néhány mondatának nincs se füle se farka, amelyikbe elsőre sikerült belenyúlnom.
(#)
, 2005. május 13. péntek, 11:48A témáról jutott eszembe, a minap akadtam ebbe a kódrészletbe, azonnal beugrott, mit szólna ehhez a cikk írója. De könnyebb itt felvetni. :) (A rutin nevét kiszedem, mert úgy könnyű kitalálni, meg pár sallangot is. :))
long XXXX( int n, unsigned k )
{
if( n = 0 ) return 0;
long a = n, c = 1;
while( k > 0 ) switch( k & 1 )
{
case 1:
c *= a;
default:
k >>= 1;
a *= a;
}
return c;
}
» Filmek
» Könyvek
» Éttermek - térképpel!
» Receptek
» Mobil videók
A Kispad-feednek most
olvasója van. Szeretnél közéjük tartozni? Ezen az oldalon mindent elmagyarázunk.
Az oldal tetejére | Szerzők, tudnivalók, feedek | sesblog és Kispad © 2003-2010 ervin, eszpee, stsmork