Hozzászólások | Szólj hozzá! | Rovatok és keresés
eszpee cikke a Torokgeek rovatból, 2007. május 8. kedd, 17:03 | 9 hozzászólás
Röviden: nagyon. Jason Kottke csinált egy érdekes elemzést a Twitter és a Blogger első hónapjainak adatairól. Bizonyos szempontból jó választás: mindkettő tartalompublikáló eszköz, mindkettő megjelenésekor valami egészen új dolog volt, stb. Más szempontokból már nem annyira stimmel az összehasonlítás, de ezeket most hagyjuk is. Az eredmény elég erős, és a magyarázattal is egyetértek: az erős szociális háló, valamint az indulástól kezdve nyílt API rengeteget segített a szép számok elérésében. Persze én még továbbra sem tudom, mi lesz ebből.
(#)
, 2007. május 8. kedd, 17:19egy lépéssel előrébb vagy: én még azt se tudom, miért jó :)
, 2007. május 8. kedd, 17:45 (#)
Szerintem a twittert arra találták ki, hogy teszteljék vele a levelezőrendszerek junk mail filtereit. Nekem eszpee küldött egyszer Twitter-meghívót még az elején, és bár soha nem kattintottam a levélben lévő linkre és rögtön bejelöltem szemétnek, időnként azóta is kapok meghívókat, totál idegen arcoktól, hogy bejelöltek engem barátjukként. És hiába kukázom ki őket, mindig jönnek újabbak.
, 2007. május 8. kedd, 18:30 (#)
stsmork, nem akarlak nagy nyilvánosság előtt lehülyézni, így igyekszem a tényekre szorítkozni:
- ha nincs accountod egy rendszerben, akkor nincs, aki bejelölne barátjának
- amiket kapsz, azokat a közös kispados levélcímünkre kaphatod, amikor az előző twitteres cikkemben leírt kispad usert veszi fel valaki
- ha ez zavar - eddig nem szóltál róla - akkor átírom az említett user értesítési címét, sőt, meg is tettem
, 2007. május 8. kedd, 18:50 (#)
Aha, lehet benne valami. Kösz, hogy megberhelted! Te amúgy Twitteren vagy még? Ha igen, akkor láttad már valami értelmét? :-)
, 2007. május 8. kedd, 18:51 (#)
Igen és igen - tervezek majd egy followupot. :)
, 2007. május 8. kedd, 19:07 (#)
Nemrég egy kedves barátommal együtt rámentünk az ő Twitter oldalára, amelyen ott sorakoztak az általa figyelt arcok üzenetei. Eszembe jutott: mejünk végig a listán, és mutassa meg, hogy ezek közül melyik üzenet jó neki bármire is. Azt hiszem, talán egyet vagy kettőt emelt ki a rengetegből, a többi egyszerű junk volt.
Persze nem állítom, hogy ez önmagában perdöntő érv lenne a Twitter ellen (vagy bármi ellen/mellett), de engem meggyőzött arról, hogy legalább a kezdeti nehézségek kivasalását érdemes a többiekre bízni, aztán majd visszanézni később, hogy megtalálták-e az értelmét. Én egyelőre nem látok benne semmit.
(#)
, 2007. május 8. kedd, 19:55én (mivel nem használom) tartózkodnék a teljes haszontalanság kinyilatkoztatásától. az viszont teljesen egyértelmű, hogy nem vagyok célcsoport, minden IT literátusom és egyéb kapcsolódásom ellenére. és mint ilyen, csatlakozom stsmork-hoz: nem látok benne semmit.
, 2007. május 9. szerda, 03:03 (#)
Én ugyan még a Twitter weboldalán sem jártam még, meg meghívót sem kaptam, de nem lehet, hogy az ismerkedés lehetősége miatt népszerű?
Mint ahogy az iWiw-re is jó sokan ezért járnak. Itt meg felveheted az általad preferált ellenkező nemű alany feedjét, aztán hozzászólsz valamihez, és hopp, már ismered is.
(#)
, 2007. május 9. szerda, 11:38re #8 NagyGa1: vagy azonos nemű alanyét, nehogy diszkrimináljunk.
re #5 eszpee: egy follow up írás érdekelne, már az eleje óta figyelem, de még nem jött a felismerés, miért is lenne hasznos.
» Filmek
» Könyvek
» Éttermek - térképpel!
» Receptek
» Mobil videók
A Kispad-feednek most
olvasója van. Szeretnél közéjük tartozni? Ezen az oldalon mindent elmagyarázunk.
Az oldal tetejére | Szerzők, tudnivalók, feedek | sesblog és Kispad © 2003-2010 ervin, eszpee, stsmork