Hozzászólások | Szólj hozzá! | Rovatok és keresés
stsmork cikke a TWIO rovatból, 2005. december 19. hétfő, 06:55 | 7 hozzászólás
Szombat reggelre végre kiizzadták a költségvetést az EU-tagállamok vezetői. Nincsenek irigylésre méltó helyzetben a megállapodás aláírói; odahaza mindegyikükről rendesen leszedik most a keresztvizet. Gyurcsány például „milliárdokat vett ki az ország zsebéből”, és Tony Blairről is hasonlóképp vélekedik a brit sajtó. Simon Heffer azt írja a Daily Telegraph-ban, hogy valaki igazán megmondhatná már a kelet-európai országoknak, hogy nem azért vették be őket az unióba, hogy a gazdagabb országok vérét szívják.
Egész pontosan ezt írja:
Have these states, whose native enterprise has been suffocated for decades by the dead hand of Marxist-Leninist control, really only joined Europe to jump on the gravy train, get their noses in the trough, and receive the golden handshake? I fear that they have.
Elegáns angol mondat, szokás szerint tele idiómákkal. A gravy train-ről már írtunk (érdekes módon szintén az Európai Unióval kapcsolatban), a trough etetővályút jelent, a golden handshake pedig... és itt van egy kis gond. Érezni, hogy itt is pénzről van szó, csakhogy nem egyszerű támogatásról: a végkielégítést hívják így. A Guardian fel is hívja a figyelmünket a hibásan használt szólásra, és a tőle megszokott szarkazmussal döfi keresztül a Daily Telegraph szerzőjét: „Well, no, Simon. Apart from anything else, a golden handshake is what you get when you leave.”
Nehéz is lett volna úgy megegyezni, hogy mindenki boldog legyen, dacára annak, hogy a hivatalos közleményekben futott tiszeletkörökből mi világlik ki. A fent idézett cikk sommásan meg is állapítja, hogy „...after two days of ill-tempered haggling, everyone should go away for Christmas feeling equally unhappy. That is the European way of happiness.”
(#)
, 2005. december 19. hétfő, 09:16Az EU tudta, hogy ez lesz, mielőtt még bővítettek volna. Nagyon sarkítva a helyzetet: piacot vettek, ugye, hát most tényleg fizessék meg az árát.
(#)
, 2005. december 19. hétfő, 09:38mérsékeltebb források mindig megemlítik, hogy persze, lehet sírni, hogy mennyi pénztől esnek el, csak azt felejtik el sokan, hogy ennek a sok pénznek egy elég nagy része megy is vissza a feladóhoz, mert a programokon angol/német/francia etc. cégek nyernek. amivel nincs is gond, de sokkal egyszerűbb húzni a szájukat
(#)
, 2005. december 19. hétfő, 10:24Még jobban sarkítva, ha Kelet-Európát nem kapja be a szovjet érdekszféra a világháború után, vajon lett volna Marshall-segély (meg utána jóléti célú politika) odaát? Amitől meg tartok, hogy a végén kiderül, minden rosszról Kelet-Európa tehet, elvitetik velünk azt a balhét, ami amúgy évtizedek óta érik az EU-ban: túl sok pénz rossz célokra, túl kevés valódi értékteremtésre, kutatásra. :(
(#)
, 2005. december 19. hétfő, 11:19Télleg, az angol újságírók gyárilag ennyire hülyék? Nekik nem jön le, hogy minden penny háromszorosan visszajön Tesco-gazdaságos formában?
(#)
, 2005. december 19. hétfő, 11:42Nem hülyék, de nem ismerhetik el nyílvánosan, hogy az EU bővítéssel a világoskék oldal is jól járt. (vagy jobban járt?)
(#)
, 2005. december 19. hétfő, 15:09Újságírás, lol .. kb. ennyit érdemes hozzátenni. A mai politika meg szintén ilyen. :|
(#)
, 2005. december 19. hétfő, 22:42Hülye angolok! Angol hülyék!
» Filmek
» Könyvek
» Éttermek - térképpel!
» Receptek
» Mobil videók
A Kispad-feednek most
olvasója van. Szeretnél közéjük tartozni? Ezen az oldalon mindent elmagyarázunk.
Az oldal tetejére | Szerzők, tudnivalók, feedek | sesblog és Kispad © 2003-2010 ervin, eszpee, stsmork